Проблема відходів очевидна кожному мешканцю Києва: столиця засмічена, кількість стихійних звалищ зростає, а старі полігони стали джерелами забруднення повітря, води та ґрунтів.
Для вирішення проблеми з відходами Екологічна Альтернатива оголошує програму «Велике прибирання Києва» з конкретними діями:
- Провести інвентаризацію полігонів і звалищ. Приведення наявних полігонів до вимог екологічної безпеки та ліквідація звалищ.
- Створити нові об’єкти поводження з відходами: з переробки та утилізації побутових відходів із застосуванням інноваційних технологій.
- Впровадити систему компостування та забезпечити подальше використання продукту переробки у вигляді добрива для ґрунтів зелених насаджень, клумб тощо.
- Впровадити в місті систему забезпечення сортування відходів і депозитну систему прийому відходів (пластик, скло, папір).
- Заборонити продаж та розповсюдження поліетиленових пакетів, пластикових стаканчиків та трубочок.
- Забезпечити умови для будівництва екологічно безпечного сміттєпереробного заводу в межах Києва за прикладом європейських міст до 2025 року
- Провести демеркуризацію і вивезти небезпечні ртутновмісні відходи з цеху електролізу території ВАТ «Радикал» до місць їх зберігання та утилізації
- Провести реформування комунальної служби Києва.
- Впровадити технології фіксації та стягнення великих штрафів за порушення благоустрою.
- Створити систему доступного збору та передачі на утилізацію небезпечних відходів (градусників, ртутних ламп, батарейок тощо).
- Протидіяти спалюванню сміття та рослинності: посилити контроль та взаємодію з правоохоронними органами; впровадити технології переробки листя та сухостою, податкові та інші стимули для придбання відповідної техніки та засобів.
- Зменшити шумове забруднення та сприяти його утриманню в межах звукового комфорту, безпечного для здоров’я мешканців Києва. Встановлення шумозахисних парканів у місцях, де забудова граничить із транспортними артеріями і вузлами.
- Зменшити візуальне забруднення: підвищити вимоги до розміщення реклами (гранична яскравість і місця розташування моніторів, заборона шокуючого контенту, очищення фасадів).
- Впровадити програму роздільного збору та повторного використання сухих побутових відходів з залученням організацій розширеної відповідальності виробників.
- Провести інвентаризацію промислово забруднених територій із оприлюдненням цієї інформації та внесенням в Геокадастр. Втілити програму їх рекультивації та ревіталіації.
Три принципи яким слідує Екологічна Альтернатива:
- Reduce: скорочення використання ресурсів і надання переваги відновлюваним матеріалам.
- Reuse: максимально ефективно використовують продукти, речі та матеріали.
- Recycle: перероблювати/відновлювати побічні продукти й відходи для подальшого використання в економіці.