У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості пропонують призупинити імплементацію Директиви ЄС щодо відповідності вимогам по викидам. Тобто за логікою посадовців, в Україні не потрібно впроваджувати європейські норми щодо об’єму та інтенсивності викидів у повітря.Чому, запитаєте ви, якщо країна обрала євроінтеграційний курс? Урядовці вважать, що підприємства не можуть дозволити собі сучасні системи очистки. Це вбивчий аргумент! Не тільки в прямому, а в переносному сенсі. Труїти мільйони людей підприємства можуть собі дозволити, а поставити фільтри – це складно і нерентабельно. Авжеж, псувати здоров’я і вкорочувати життя українців набагато легше та дешевше! Нехай люди самі лікують онкологічні та алергічні захворювання, хвороби шляхів дихання та всі інші, що виникають у наслідок вдихання небезпечних речовин з підприємств.

“Для частини заводів це [імплементація європейських стандартів захисту довкілля] означатиме припинення діяльності”, – виправдовуються в Уряді.

Саме так! Частина підприємств може конкурувати на ринку лише через те, що не вкладає кошти в фільтри та інші заходи з модернізації та екологізації власного виробництва. Такі забруднювачі не тільки знищують довкілля, вони заважають розвитку підприємств, які дотримуються екологічних стандартів і дбайливо ставляться до довкілля. Україна не може зупинятися в процесі підвищення екологічних стандартів, ми і так відстаємо на десятиліття від країн ЄС, що красномовно відбивається на низькій тривалості життя українців!