Основні вимоги:

1. Екологічна модернізація застарілих підприємств. Бо скільки вже можна працювати у шкоду здоров’ю людей та довкілля? Прибуток – це, звичайно, добре. Але не такою ціною. І приклад європейських країн показує, що промисловість може працювати із дбайливим ставленням до оточуючих.

2. Відмова від вугілля, закриття шахт і справедлива трансформація вугільних регіонів. Шахти в Україні – збиткові. Ми витрачаємо мільярди гривень дотацій на них, а в замін отримуємо невтішну статистику захворюваності на рак легень, інсультів та хвороб серця.

3. Фінансування заходів, які попереджають зміни клімату, а не компенсація їх наслідків. Побудова дамб, очищення каналізацій, оснащення пожежних сучасними засобами зв’язку та навігації – от куди мають йти гроші. Натомість лише за минулорічні пожежі та повені нам довелося заплатити мільярд гривень на реконструкцію доріг, мостів та іншої інфраструктури.

4. Перехід на зелену енергетику. Можливо зараз амбітно казати про 100%-вий перехід, але ж з чогось треба починати. Хоча б із заборони вугільних ТЕЦ у щільно населених містах та районах.

5. Збереження зелених зон у містах. Це дуже важливо у боротьбі зі змінами клімату. Саме дерева, вода, трава – дають охолонути загазованим вулицям та заасфальтованим дорогам. На марші були представники ініціативних груп «Екопарк Осокорки» та «Озеро Вирлиця». Ми повністю розділяємо їх бажання робити Київ зеленим містом, а не містом ТРЦ та хмарочосів.

6. Припинення вирубки дерев. Давайте згадаємо про повені у Карпатах, свідками яких ми були. Так от дерева – це наші помічники під час подібних злив, адже вони добре утримують вологу.

7. Підняти податок на викиди СО2. У нас ставка залишається смішною цифрою – 10 гривень за тонну, у той час як в Європі – приблизно 1000 грн за тонну. Від нас цього чекають європейські партнери і цього чекаємо ми, бо це черговий стимул для підприємств вивчати нові технології та модернізувати виробництво.

8. Використовувати гроші з екоподатку ЛИШЕ на екологічні заходи. Не у кишені, не на фарбування лавок, а саме на покращення нашого з вами довкілля та екологічної ситуації в країні.